Μαρ 01

Εγγραφές Α τάξης για σχ. έτος 2024 -25

ΕΛΛΗΝΙΚΗ     ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ         ΕΚΠ/ΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΗΜΑΘΙΑΣ 6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ    Αλεξάνδρεια,  29/02/2024   Αριθ. Πρωτ.:  Δ.Υ.
  Ταχ. Δ/νση: 25ης Μαρτίου 45 Αλεξάνδρεια 59300 Πληροφ. Πεϊμανίδου Ευτυχία Τηλέφωνο : 2333023665                        Ε- mail       : mail@6dim-alexandr.ima.sch.gr

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ Α΄ ΤΑΞΗ 2024-25

Ενημερώνουμε τους γονείς των μαθητών/τριών ότι οι εγγραφές στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024.

Για τη σχολική χρονιά 2024-2025 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου εγγράφονται οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως 31-12-2018.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

α. Αίτηση – Υπεύθυνη δήλωση του γονέα (Τη συμπληρώνουμε στο σχολείο).

β.  Επίδειξη  του  Βιβλιαρίου  Υγείας  του  Παιδιού (Β.Υ.Π.)  ή  προσκόμιση  άλλου  στοιχείου,  στο  οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γΑτομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή  (Α.Δ.Υ.Μ.).

δΑποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας (π.χ. λογαριασμός ρεύματος, τηλεφώνου, ενοικιαστήριο, εκκαθαριστικό εφορίας).

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό (Την παραλάβαμε από το Νηπιαγωγείο).

Οι αλλοδαποί μαθητές εγγράφονται στην Α’ τάξη με ληξιαρχική πράξη γέννησης ή ομοειδές πιστοποιητικό επίσημα μεταφρασμένο. Στις υπόλοιπες τάξεις οι αλλοδαποί μαθητές εγγράφονται καταθέτοντας τον Τίτλο ή το Αποδεικτικό Μετεγγραφής ή τη Βεβαίωση Φοίτησης.

ΠΡΟΣΟΧΗ

Οι εγγραφές  θα γίνονται καθημερινά από τις 9:00΄ έως τις 12:30΄, μετά από τηλεφωνική επικοινωνία στο τηλέφωνο του σχολείου 2333053119 από τους γονείς/κηδεμόνες με την επίδειξη της Αστυνομικής Ταυτότητας.

Η Δ/ΝΤΡΙΑ  ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΠΕΪΜΑΝΙΔΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ