Απρ 26

Γεωγραφικά Όρια Περιφέρειας 2ου & 6ου Δημοτικών Σχολείων Αλεξάνδρειας

Στην περιοχή αυτή του ιστοτόπου μπορείτε να βρείτε τα γεωγραφικά όρια μέσα στα οποία πρέπει να ανήκει η μόνιμη κατοικία ενός μαθητή προκειμένου να εγγραφεί στο 2ο ή 6ο Δημοτικό Σχολείο Αλεξάνδρειας.

Χάρτης

map-original-800x442

Μπλέ Οικοδομικό Τετράγωνο: 2ο & 6ο Δημοτικά Σχολεία Αλεξάνδρειας
Πορτοκαλί Γραμμή: Βόρειο όριο γεωγραφικής περιφέρειας 2ου & 6ου Δημοτικών Σχολείων

Περιλαμβάνει το Νοτιοανατολικό τμήμα της πόλης της Αλεξάνδρειας. Αρχίζει από την οδό 28η Οκτωβρίου που βρίσκεται νότια της σιδηροδρομικής γραμμής του ΟΣΕ και την οποία περιλαμβάνει. Συνεχίζει προς βορρά δια της προαναφερόμενης διαχωριστικής γραμμής με το 1ο Δημοτικό Σχολείο (Μακεδονομάχων, Σ. Βενιζέλου, 28ης Οκτωβρίου, Σχολείων, νοερή προέκταση Κουντουριώτου, Κουντουριώτου, Θ. Κούγκα, Κατρανίτσα και νοερή προέκταση αυτής προς Βορρά.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://6dim-alexandr.ima.sch.gr/?p=965